Митревски: Против Франција ни останува да изгинеме за секоја топка!

Македонија ќе игра против Франција во бараж двомечот за пласман на Светското првенство во Египет следната година.

Потежок ривал не можевме да добиеме, но како и да и е, никој не може да се прогласи за сигурен победник додека не се одиграат натпреварите. Со тоа се согласува и голманот Никола Митревски.

„Го добивме најтешкиот можен ривал. Останува да го дадеме нашиот максимум, да изгинеме на теренот за секоја топка и да ги направиме нашите навивачи задоволни, без разлика на конечниот исход“, изјави Митревски.

Првиот натпревар Македонија го игра на домашен терен од 5 до 7 јуни, додека реваншот е на гости во Франција од 9 до 11 јуни.