Кадетска лига – познати четвртфиналните двојки и патот до Ф4

Денес беа извлечени четвртфиналните двојки во машката кадетска лига. Во четвртфиналето каде што пласман изборија победниците од петте групи и најдобрите три второпласирани екипи ќе се сретнат:

Алкалоид – Голден Арт
Младост Богданци – Пролет
Бутел – Тиквеш
Охрид – Еурофарм Пелистер

Познат е и костурот за Ф4, па така таму на меѓусебен дуел одат победниците од средбите Алкалоид – Голден Арт и Младост Богданоци – Пролет, а второто полуфинале се формира од средбите Бутел – Тиквеш и Охрид – Еурофарм Пелистер.

Натпреварите се играат на 26 или 27 март, Ф4 турнирот е една недела подоцна, а домаќинот ќе биде дополнително одреден.