Иван Чупиќ е најдобар десен бек во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Тимот на Вардар беше вторпат поразен од ПИК Сегед, но овојпат само со еден гол разлика, 34-33.

Еден од најдобрите натпревари оваа сезона одигра Иван Чупиќ, а тоа не остана незабележано од медиа тимот на ЕХФ.

Иако Хрватот не играше на својата природна позиција десно крило, сепак даде до знаење дека може слободно да игра и на десната бековска позиција

Постигна девет гола, а подели и многу асистенции за соиграчите, па ЕХФ немаше дилеми дека треба да го смести во идеалниот тим.

Погледнете кои други ракометари се најдоа во идеалниот тим…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl)