Денеска на терените: Уште три интересни дуели во Супер лига и четири во ЛШ

После вчерашната богата програма со натпревари во различните натпреварувања денеска се очекуваат нови двобои во различни лиги, а ситуацијата е таква што ќе има уште три дуели од 2. коло во Супер машката лига и уште четири од 1. коло во Лигата на шампионите и тоа од Групата Б.

Во Супер лигата трите дуели се очекува да бидат интересни. Ќе има возбудувања на трите терени така што никој не смее да се опушти предвреме и ќе мора да се одигра на максимум во сите 60 минути.

И во Лигата на шампионите ќе биде исто така возбудливо. И таму нема опуштање бидејќи сите сакаат старт со победа.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КАЗАХСТАН – ХОНГ КОНГ (Шампионат на Азија)

12:00ч

ЈУЖНА КОРЕЈА – СИНГАПУР (Шампионат на Азија)

14:00ч

ИРАН – КУВАЈТ (Шампионат на Азија)

16:00ч

ЈОРДАН – СИРИЈА (Шампионат на Азија)

17:30ч

СКОПЈЕ 2020 – ПРОЛЕТ 62 (Македонија, Супер машка лига)

18:00ч

ЈАПОНИЈА – ПАЛЕСТИНА (Шампионат на Азија)

18:45ч

ДИНАМО БУКУРЕШТ – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони)

МОТОР – ПОРТО (Лига на шампиони)

ВЕСПРЕМ – ПСЖ (Лига на шампиони)

19:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – БУТЕЛ СКОПЈЕ (Македонија, Супер машка лига)

СТРУГА – ОХРИД (Македонија, Супер машка лига)

МАЛМЕ – ХОВДЕ (Шведска 1)

19:05ч

ЛЕМГО – ЛАЈПЦИГ (Германија Бундес лига)

МАГДЕБУРГ – ВЕЦЛАР (Германија Бундес лига)

МЕЛЗУНГЕН – ФУКСЕ БЕРЛИН (Германија Бундес лига)

ШТУТГАРТ – ГЕПИНГЕН (Германија Бундес лига)

19:15ч

КАДЕТЕН – ЦИРИХ (Швајцарија 1)

19:30ч

СЕНТ ГАЛЕН – ТУН (Швајцарија 1)

20:00ч

САРАН – КРЕТЕЈ (Франција 1)

КОПАВОУР – КА (Исланд 1)

ВИКИНГУР – ИБВ ВЕСТМАНАЕЈАР (Исланд 1)

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони)

21:30ч

ГРОТА – ВАЛУР (Исланд 1)