Денеска на терените: Стартува борбата за Светското првенство

Започнуваат првиот круг од бараж дуелите за пласман на Светското првенство во 2023 година, денеска се играат четири натпревари, а најинтерено се очекува да биде на дуелот помеѓу Босна и Херцеговина и Грција.

Покрај бараж дуелите, ќе се играат и голем број натпревари од првенствата во женска конкуренција. Андреа Седлоска до Локомотива Загреб ќе бара нови бодови против екипата на Зелина.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

14:30ч

БГУФК МИНСК – МАШЕКА (Белорусија 1. лига)

15:30ч

КРОНОН – СКА МИНСК (Белорусија 1. лига)

18:15ч

ГРЦИЈА – БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА (Бараж за СП 2023)

18:30ч

ОДЕНСЕ – КОПЕНХАГЕН (Данска 1.лига, жени)

ИТАЛИЈА – СЛОВЕНИЈА (Бараж за СП 2023)

ИЗРАЕЛ – ЛИВАНИЈА (Бараж за СП 2023)

19:00ч

ХОРСЕНС – РИНГКОПИНГ (Данска 1.лига, жени)

СКАНДЕРБОРГ – ВИБОРГ (Данска 1.лига, жени)

АЛИНГСАС – САВЕХОФ (Шведска 1. лига)

МАЛМЕ – ЛУГИ (Шведска 1. лига)

САВЕХОФ – АСТЕРАС (Шведска 1. лига, жени)

19:30ч

ОЛДЕНБУРГ – НЕКАРСУЛМЕР (Германија 1. лига, жени)

ТУРИНГЕР – БУКСТЕХУДЕР (Германија 1. лига, жени)

20:00ч

СЛОВАЧКА – БЕЛГИЈА (Бараж за СП 2023)

НАНТ – ШАМБЕРИ (Куп на Франција, жени)

ПАРИЗ 92 – ФЛЕРИ (Куп на Франција, жени)

21:00ч

БОА ХОРА – БЕЛЕНЕНСЕН (Португалија 1. лига)