Денеска на терените: Понеделнички мал избор, но со две средби на домашна сцена

Во време кога коронавирусот го крои списокот на натпревари кои ќе бидат одиграни на терените има намален број на натпревари.

За денеска се предвидени само два меча на домашна сцена, додека еден дуел е префрлен за четврток, а една група целосно одложена уште од минатата недела.

Кои се другите средби кои се предвидени да се одиграат денеска можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

КРАСНОДАР – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

18:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ГРК ТИКВЕШ (Македонија, Супер лига)

АЕК – ОЛИМПИЈАКОС (Грција 1)

18:30ч

ХАЛДЕН – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

19:00ч

ЛУГИ – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1)

20:00ч

ПРИЛЕП – МЛАДОСТ 1977 (Македонија, Супер лига)

КОЛДИНГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)