Денеска на терените: Одложени неколку средби, но повеќето се играат

Поради проблемите со коронавирусот и заразените ракометари еден дел од натпреврите се одложени, па денеска ќе има помалку средби од она што беше предвидено.

Сепак, поголемиот дел се играат, па ќе има доволно натпревар. Во изборот кој е направен за денешните дуели се најдоа доста средби од цела Европа.

Денеска се играат натпревари од женската Лига на шампиони, а има и натпревари во првенствата низ Европа.

Меѓутоа нема дуели на домашна сцена бидејќи Првата машка лига која требаше денескада стартува е одложена на неодредено време.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

СУНГУЛ – ДИНАМО АСТРАХАН (Русија, Супер лига)

12:00ч

МЕШКОВ БРЕСТ – БГУФК МИНСК (Белорусија 1)

13:30ч

СКАНДЕРБОРГ – ХОЛСТЕБРО (Данска, Сантандер куп)

14:00ч

САРАТОВ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија, Супер лига)

АДЈИФ – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија, Супер лига, жени)

СКАРА – ЛУГИ (Шведска 1, жени)

14:15ч

ХАЈД – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)

15:00ч

СОНДЕРЈИСКЕ – АЛБОРГ (Данска 1)

РЕДБЕРГСЛИД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1)

КУНГАЛВС – ХОВДЕ (Шведска 1, жени)

15:30ч

Х 65 – САВЕХОФ (Шведска 1, жени)

15:50ч

ГОГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Данска, Сантандер куп)

16:00ч

СКА МИНСК – МАШЕКА (Белорусија 1)

МОРС – ЕСБЈЕРГ (Данска1)

АРХУС – ВЕНДИСЕЛ (Данска 1, жени)

ХОРСЕНС – РАНДЕРС (Данска, Сантандер куп, жени)

ЦСКА МОСКВА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Лига на шампиони, жени)

ПОДРАВКА – БОРУСИЈА ДОРТМУНД (Лига на шампиони, жени)

БЕНФИКА – ГАЈА (Португалија 1)

СТАВРОПОЛ – КРАСНОДАР (Русија, Супер лига)

БОДЕН – СКУРУ (Шведска 1, жени)

17:00ч

В. ВИЕНА – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

САНЈОНЕНСЕ – БОА ХОРА (Португалија 1)

ТУН – БЕРН (Швајцарија 1)

18:00ч

ДУБРОВНИК – ПОРЕЧ (Хрватска, Премиер лига)

НАВА – АТЛ. ВАЉАДОЛИД (Шпанија, Асобал)

БИТИГХАЈМ – КРИСТИЈАНСАНД (Лига на шампиони, жени)

КРИЕНС – КАДЕТЕН (Швајцарија 1)

19:00ч

МОНПЕЛЈЕ – ШАРТР (Франција 1)

СЕСВЕТЕ – БЈЕЛОВАР (Хрватска, Премиер лига)

СПАЧВА – ДУБРАВА (Хрватска, Премиер лига)

ГРАДЕЦ – РД ИЗОЛА (Словенија 1)

Ј. ОРМОЖ – РИБНИЦА (Словенија 1)

КОПЕР – ЉУБЉАНА (Словенија 1)

АНАИТАСУНА – ЦИСНЕ (Шпанија, Асобал)

АКВА САНТАС – БОАВИСТА (Португалија 1)

ПОРТО – АВАНКА (Португалија 1)

ВИТОРИЈА – ПОВОА (Португалија 1)

19:30ч

ГВАДАЛАХАРА- БАРСЕЛОНА (Шпанија, Асобал)

АОН ФИВЕРС – КРЕМС (Австрија 1)

20:00ч

ШАМБЕРИ – ТУЛУЗ (Франција 1)

У. ЛОКА – ГОРЕЊЕ (Словенија 1)

БУРГ ДЕ ПАЖ – ШАМБРИ (Франција 1, жени)

ДИЖОН – НАНТ (Франција 1, жени)

СПОРТИНГ – АБЦ БРАГА (Португалија 1)

20:30ч

ПЛАН ДЕ КУКУС – ФЛЕРИ (Франција 1, жени)

23:00ч

ХОРТА – МАЈА ИСМАИ (Португалија 1)