ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Македонија на тест против Црна Гора

Ракометарките кои се дел од репрезентацијата на Македонија и се подготвуваат за пресметката против Словенија во баражот за СП во Јапонија денеска ќе ја имаат првата од двете контроли против Црна Гора.

Симе Симовски денеска ќе има можност да ги види на дело ракометарките, кои утре од 12 часот ќе имаат и втор меч со што уште еднаш ќе ги проверат квалитетите и формата во која се наоѓаат.

Ова е централниот меч денеска за нас, но има уште неколку интересни натпревари.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

13:30ч

МАКАБИ ЛЕ ЗИОН – МК БЕР ШЕВА (Израел 1, плеј-оф)

14:00ч

ХАПОЕЛ АШДОД – МАКАБИ АМ (Израел 1, плеј-оф)

15:00ч

ХАПОЕЛ ЛЕ ЗИОН – БНЕИ ХЕРЦЛИЈА (Израел 1, плеј-оф)

РАМАТ ХАШАРАН – НЕС ЦИОНА  (Израел 1, плеј-оф)

МК ХОЛОН – ХАПОЕЛ РАМАТ ГАН (Израел 1, плеј-аут)

РЕХОВОТ – ХАПОЕЛ КИРИЈАТ (Израел 1, плеј-аут)

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, младинки)

17:00ч

МАКЕДОНИЈА – ЦРНА ГОРА (Пријателска, жени)

17:15ч

ПОЛСКА – ИСЛАНД (Пријателска, жени)

17:30ч

ХИФК – СИФ (Финска 1)

19:00ч

БАРСЕЛОНА – ГВАДАЛАХАРА (Шпанија Асобал)

КРЕМС – В. ВИЕНА (Австрија 1, плеј-оф)

МОДРА – ХЛОХОВЕЦ (Словачка, Екстра лига, плеј-оф)

АЛИНГСАС – ИШТАД ИФ (Шведска 1, плеј-оф)

КРИСТИЈАНШТАД – РЕДБЕРГСЛИД (Шведска 1, плеј-оф)

19:30ч

ОТЕРУП – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 2)

ЕСЕН – ДОРМАГЕН (Германија 2, Бундес лига)

ЛИБЕК ШВАРТАУ – НОРДХОРН ЛИНГЕН (Германија 2, Бундес лига)

МАЛАЦКИ – СКП БРАТИСЛАВА (Словачка, Екстра лига, плеј-оф)

АРГЕНТИНА – СЛОВАЧКА (Пријателска, жени)

ХОЛАНДИЈА – ГЕРМАНИЈА (Пријателска, жени)

20:00ч

СТОХОЛМ – СКЕРИНГ (Данска 2)

20:15ч

ГОРЕЊЕ – МАРИБОР (Словенија 1)

20:30ч

ДИЖОН – ГРЕНОБЛ (Франција 2)

МАСИ ЕСОН – ЛИМОЖ (Франција 2)

НАНСИ – ШЕРБУР (Франција 2)

НИЦА – САРАН (Франција 2)

СТ. МАРСЕЛ ВЕРНОН – КРЕТЕЈ (Франција 2)

СЕЛЕСТАТ – КАЕН (Франција 2)

СТРАЗБУРГ – ШАРТ (Франција 2)