ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Пелистер оди во Радовиш, Пролет на двобој со Јуниор КВ

Денеска ќе биде комплетирано 4 коло од Суперлигата, со два натпревари во Радовиш и во Скопје. Еурофарм Пелистер гостува кај радовишани, додека Пролет ќе биде домаќин на Јуниор КВ.

Во Женската лига, Пелистер во Битола со новиот тренер Адријано Котевски ќе го пречека Чаир, Гевгелија е домаќин на Вардар, а Деспина во Прилеп ќе игра со Кузман Вардар. Составот на Скопје ќе се соочи со поранешниот шампион Куманово.

Во Првата лига ќе се одигра дербито меѓу Драчево и Аеродром, а Јехона во Гостивар ќе го пречека новиот прволигаш Бисинов.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:00 ДРАЧЕВО – АЕРОДРОМ (МАКЕДОНИЈА)

19:00 ЈЕХОНА – БИСИНОВ (МАКЕДОНИЈА)

12:00 ГРАНОЉЕРС – АНАИТАСУНА (ШПАНИЈА)

17:00 КАЊАС – ТОРЕЛАВЕГА (ШПАНИЈА)

17:00 ГОРИЦА – МЕТКОВИЌ (ХРВАТСКА)

19:00 СЕСВЕТЕ – КРИЖЕВЦИ (ХРВАТСКА)

16:00 ФРЕДЕРИЦИЈА – ГОГ ГУДМЕ (ДАНСКА)

14:00 КАСТАМОНУ – РАПИД БУКУРЕШТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

16:00 ЧСМ БУКУРЕШТ – БИТИГХАЈ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

16:00 ЕСБЈЕРГ – СТОРХАМАР (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

17:00 НАНТ – ИВРИ (ФРАНЦИЈА)

17:00 ТУЛУЗ – ПСЖ (ФРАНЦИЈА)

14:00 ХАНОВЕР – КИЛ (ГЕРМАНИЈА)

16:05 ЕРЛАНГЕН – МЕЛСУНГЕН (ГЕРМАНИЈА)

16:05 ЛЕМГО – ЛАЈПЦИГ (ГЕРМАНИЈА)

16:05 МАГДЕБУРГ – МИНДЕН (ГЕРМАНИЈА)

16:30 ОЛДЕНБУРГ – ХАЛЕ НОЈШТАТ (ГЕРМАНИЈА)

18:00 ВЕСПРЕМ – ТАТАБАЊА (УНГАРИЈА)

18:00 ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – РАДОВИШ (МАКЕДОНИЈА)

18:30 ПРОЛЕТ – ЈУНИОР КВ (МАКЕДОНИЈА)

16:00 ДЕСПИНА – КУЗМАН ВАРДАР (МАКЕДОНИЈА)

17:00 ГЕВГЕЛИЈА – ВАРДАР (МАКЕДОНИЈА)

17:30 СКООПЈЕ – КУМАНОВО (МАКЕДОНИЈА)

18:00 ПЕЛИСТЕР – ЧАИР (МАКЕДОНИЈА)

17:00 АРЕНДАЛ – ХАСЛУМ (НОРВЕШКА)

15:30 АКЕР – ВОЛДА (НОРВЕШКА)

17:00 БЈАСЕН – ФРЕДРИКШТАД (НОРВЕШКА)

18:00 ТЕРТНЕС – ЛАРВИК (НОРВЕШКА)

15:00 КВИДЖУН – ГВАРДИЈА (ПОЛСКА)

18:00 ЕЛБЛАГ – ПЈОТРКОВИЈА (ПОЛСКА)

10:00 ГАЛАЦИ – БИСТРИЦА (РОМАНИЈА)

10:00 ЗАЛАУ – БУЗАУ (РОМАНИЈА)

17:00 КРАЈОВА – МИОВЕНИ (РОМАНИЈА)

17:00 ТАРГУ ЖИУ – СЛАТИНА (РОМАНИЈА)

11:00 ДИНАМО СУНГЕЛ – ОМСК (РУСИЈА)

14:00 СТАВРОПОЛ – ЦСКА МОСКВА (РУСИЈА)

16:00 ТАГАНРОГ – САРАТОВ (РУСИЈА)

10:30 ИЖЕВСК – АСТРАХАНОЧКА (РУСИЈА)

12:00 ФЕНИКС – ЦСКА МОСКВА (РУСИЈА)

15:00 ТОЉАТИ – ДИНАМО СИНАРА (РУСИЈА)

17:00 РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЅВЕЗДА (СРБИЈА)

18:00 ЈУГОВИЌ – ПАРТИЗАН (СРБИЈА)

18:00 ДИНАМО ПАНЧЕВО – ДУБОЧИЦА (СРБИЈА)

18:00 ГОРЕЊЕ ВЕЛЕЊЕ – ЦЕЛЈЕ (СЛОВЕНИЈА)