Денеска на терените: Вардар гостува во Кавадарци, Бутел домаќин на Еурофарм Пелистер

Продолжува трката на титулата во Супер лигата во Македонија, на програмата ќе биде 5. коло во кое денеска ќе се одиграат два интересни дуели. Водечките тимови Еурофарм Пелистер и Вардар ќе гостуваат кај Бутел Скопје одностно кај Тиквеш.

Покрај на домашната сцена продолжуваат и националните првенства во поголемиот дело од Европа. Во женска конкуренција ќе се игра ново коло од квалификациите за пласман на Европско првенство.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

ТУРЦИЈА – СРБИЈА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

ТУЛУЗ – СЕНТ РАФАЕЛ (КУП НА ФРАНЦИЈА)

17:00ч

ЦРВЕНА ЅВЕЗДА – МОКРА ГОРА (СРБИЈА ПЛЕЈ-АУТ)

БАРСЕЛОНА – БЕНИДОРМ (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

17:30ч

ПАРТИЗАН – САМОТ (СРБИЈА ПЛЕЈ-ОФ)

18:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (СУПЕР ЛИГА ПЛЕЈ-ОФ)

НЕКСЕ – ГОРИЦА (ХРВАТСКА 1. ЛИГА ПЛЕЈ-ОФ)

ПРОЛЕТЕР – ОБИЛИЌ БЕЛГРАД (СРБИЈА ПЛЕЈ-АУТ)

ВОЈВОДИНА – РУДАР (СРБИЈА ПЛЕЈ-ОФ)

ЛИТВАНИЈА – ПОЛСКА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

УКРАИНА – ХРВАТСКА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

19:00ч

ТИКВЕШ – ВАРДАР (СУПЕР ЛИГА ПЛЕЈ-ОФ)

АЛИНГСАС – КРИСТИЈАНШТАД (ШВЕДСКА ПЛЕЈ-ОФ)

МАЛМЕ – ИШТАД (ШВЕДСКА ПЛЕЈ-ОФ)

19:30ч

ПАНЧЕВО – МЕТАЛОПЛАСТИКА (СРБИЈА ПЛЕЈ-ОФ)

20:00ч

СИНФИН – ВАЉАДОЛИД (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

НАВА – КУЕНКА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

ЧЕШКА – ФРАНЦИЈА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

ФАРСКИ ОСТРОВИ – РОМАНИЈА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

СЛОВАЧКА – ШПАНИЈА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)

ШАРТ – ШАМБЕРИ (КУП НА ФРАНЦИЈА)

20:15ч

БИДАСОА ИРУН – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

ТУН – КРИЕНС (ШВАЈЦАРИЈА

20:25ч

АВСТРИЈА – ДАНСКА

20:30ч

АНТЕКЕРА – ХУЕСКА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

20:45ч

АДЕМАР – ТОРЕЛАВЕГА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

КАНГАС – АНАИТАСУНА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

21:45ч

ИСЛАНД – ШВЕДСКА (КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП, ЖЕНИ)