Грчевски прозиваше, Бутел стартуваше со тренинзи пред новата сезонa

Ракометарите на Бутел Скопје ги започнаа подготовките за новата сезона од Суперлигата. Избраниците на Кристијан Грчевски ќе тренираат во Скопје следните три дена, пред на 8 август да заминат за Струга.

Таму покрај подготовките, ќе бидат дел и од Струшкиот турнир од 12 до 15 август, за кој дополнително ќе бидат познати групите и саатниците на натпреварите.

Со екипата тренираат сите нови ракометари кои беа ангажирани ова лето – голманот Градимир Чаневски, десните бекови Кристијан Давитковски и Денис Тот, левото крило Филип Фидановски, левиот бек Иван Андревски, како и плејмејкерот Саша Пулјизовиќ.

Амбициите на клубот се пласман во плеј-офот и место што води во европските купови.