Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Пролет и Пелистер (ЛИНК)

Веќе се одиграа два натпревари од 14. коло во Суперлигата, во кои Бутел Скопје и Металург остварија очекувани победи, денеска на програмата се уште три меча од елитната конкуренција.

Во салата „Македонско Сонце“ ќе се сретнат тимовите на Пролет и Пелистер, домашните ја креваат  формата, но битолчани нема сигурно однапред да се предадат.

Натпреварот меѓу Пролет и Пелистер се игра од 18:30 часот, а може да го следите на линкот во продолжение…