Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Монпелје (ЛИНК)

Натпреварот од 4. коло од Групата А во Лигата на шампионите меѓу Вардар и Монпелје кој се игра со почеток во 20:45 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе донесе интересен ракомет и очекувања за нов триумф на „црвено-црните“.

Вардар веќе покажа дека знае како да дојде до победа против сите така што и денеска очекувањата се да се продолжи во ист стил.

Овој натпревар вообичаено ќе оди во пренос на Арена Спорт ТВ на третиот канал. Доколку овој канал го немате на вашиот ТВ оператор тогаш можете да го следите на некој од следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Натпреварот може да се следи и на ЕХФ ТВ, но за негово следење ќе ви треба да го имате инсталирано програмот Хола.

ЛИНК