ВИКЕНДОВ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Сите погледи кон „Јане Сандански“ и Вардар-Келце

Средбата меѓу Вардар и Келце која утре од 17:30 часот ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ ќе биде во центарот на вниманието на ракометната јавност овој викенд.

Вардарци во 7. коло од Лигата на шампионите немаат право на грешка бидејќи на овој дуел едноставно може само да добијат и затоа ќе треба да го дадат максимумот на теренот против своите поранешни колеги Карачиќ и Душебаев.

Ова ќе биде уше поинтересен дуел од оној одигран минатиот викенд и затоа ќе биде интересно да се види на теренот колку „црвено-црните“ можат против шампионот на Полска.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ НИЗ МАКЕДОНИЈА

САБОТА, 9 НОЕМВРИ

10:30ч

АЛУШОВСКИ – ЧАИР (Женска лига)

16:00ч

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – КУМАНОВО (Женска лига)

МЕТАЛУРГ – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Женска лига)

17:30ч

ВАРДАР – КЕЛЦЕ (Лига на шампиони)

18:00ч

МЕТАЛУРГ – МЕТАЛУРГ 2 (Супер машка лига)

18:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

19:30ч

СТРУГА – РАБОТНИЧКИ (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 10 НОЕМВРИ

12:30ч

СТРУЖАНКА – КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН (Женска лига)

13:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ВАРДАР (Женска лига)

17:00ч

ОХРИД – ПРОЛЕТ (Супер машка лига)

19:00ч

ВАРДАР ЈУНИОР – РАДОВИШ (Супер машка лига)