Вардаровите навивачи се пак хит за ЕХФ (ВИДЕО)

Иако СЦ „Јане Сандански“ не беше исполнет до последното место на натпреварот со Мотор Запорожје, сепак вистинските навивачи на Вардар дојдоа да му дадат поддршка на европскиот првак.

„Црвено-црниот“ тим е во тешка ситуација и на ракометарите им значеше поддршката од трибини, па возвратија со одлична партија на терен и го победија украинскиот првак со десет голи разлиа, 38-28.

Навивачите на Вардар го привлекоа вниманието на медиа тимот на Европската ракометна федерација.

„Во тешките времиња убаво е да имате голема поддршка. Големо е значењето на фанвоите на Вардар за европскиот првак, кои се со клубот и во добро и во лошо. Направија одлична атмосфера“, велат од ЕХФ.

Погледнете го видеото посветено на навивачите ТУКА.