Ангела Јанкуловска најдобар стрелец и МВП, Андреа Илиќ најдобра голманка

Куманово славеше со 26-18 во финалето на Купот на Македонија, а покрај трофејот, ги собра и си

Најдобар голман на Ф4 турнирот е прогласена Андреа Илиќ, која во финалето имаше пет интервенции.

За МВП, односно најкорисен играч е прогласена Ангела Јанкуловска од Куманово, која исто така беше најдобар стрелец на Ф4 турнирот.

Битолчанката веќе настапува за сениорската репрезентација и е голема надеж на македонскиот ракомет.