таг: Сењамин Буриќ

Вујо добива засилувања: Загреб ги ангажираше Буриќ и Млакар

Екипата на ППД Загреб се засилува за следната , а во своите редови ќе има двајца искусни ракометари. Пивотот Сењамин Буриќ се враќа во екипата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ