таг: рк чсм букурешт

Кога не можат да играат ракомет на терен – можат на...

Иако натпревар меѓу рускиот Виктор Ставропол и романскиот ЧСМ Букурешт од четвртфиналето на Челинџ Купот, требаше да се одигра вчера, поради коронавирусот таа беше...

Георгиевски одличен, биеше со 100 проценти сигурност за победа на ЧСМ...

Екипата на ЧСМ Букурешт додаде уште една победа во првенството и остана во трка за 3. Место место со Баја Маре и Доброгеа Суд....

Георгиевски со три бода од гостувањето кај Доброгеа Суд

Екипата на ЧСМ Букурешт влегува во сè подобра форма како што одминува времето и како што првенството влегува во завршница. Последната победа дојде на...

Георгиевски во гол форма, но ЧСМ Букурешт само со бод

Во натпреварот од 19. коло од првенството на Романија, репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски стигна само до еден бод со своите колеги на дуелот...

Георгиевски за полуфинале против рускиот Виктор

Десното крило на репрезентацијата на Македонија и на тимот на ЧСМ Букурешт, Гоце Георгиевски го дозна противникот за четврт-финалето во Челенџ купот. Тој со своите...

Георгиевски и ЧСМ Букурешт едвај извлекоа реми против Алингсас

Романскиот ЧСМ Букурешт, и покрај финансиските проблеми со кои се бори целата сезона, обезбеди место во четвртфиналето на Челинџ Купот. По гостинската победа во првиот...

Георгиевски одличен, ЧСМ Букурешт пред четврт-финале

Екипата на ЧСМ Букурешт за која настапува репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски вчера го одработе првиот осминафинален натпревар во Челенџ купот и помина одлично...

Георгиевски за 24 Ракомет: Сè уште не знам каде ќе играм...

Еден од поискусните ракометари во репрезентацијата на Македонија, Гоце Георгиевски одигра солидно првенство во Виена, а покрај коментарите за игрите на првенството тој за...

Георгиевски го носи ЧСМ кон врвот во Романија, сам ја победи...

Тимот на ЧСМ Букурешт, каде што игра македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски, оствари голема победа на домашен терен во 14. коло од романскиот шампионат. ЧСМ прослави...

Георгиевски во одлична форма пред ЕП

Тимот на ЧСМ Букурешт е во одлична серија во романскиот шампионат и ја забележа петтата победа по ред, а за тоа еден од најзаслужните...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ