таг: рк кузман вардар илинден

Пелистер ги освои бодовите кај Кузман Вардар во Илинден

Екипата на Пелистер имаше триумфално гостување во Илинден кај екипата на Кузман Вадрар каде што во рамки на 12. коло од Женската лига славеше...

Втора победа за Кузман Вардар, во Илинден совладана Гевгелија

Иако е во тек ЕХФ неделата за репрезентативни натпревари во Женската лига се одигра заостанатиот натпревар од 11. коло помеѓу Кузман Вардар Илинден и...

Ракометарка на Кузман во водство кај стрелците

После 5. коло во Женската лига, ракометарката на Кузман Вардар Илинден, Ивана Блажевска после пет натпревари е во водство на листата на стрелците во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ