таг: рк битигхајм

И дамите ја „стркалаа“ топката: Рамницу Влчеа ја забележа првата победа...

Со натпреварот меѓу Рамницу Влчеа и Битигхајм беше отворена новата сезона во Лигата на шампионите, а домашниот состав од Романија славеше со 34:27. Домашните беа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ