понеделник, септември 28, 2020

таг: александар шевелев

„Кога дојдов во Сиудад Реал неколку месеци не можев да му...

Пикерот на Еурофарм Пелистер, Украинецот Oлександер Шевелев кој најави дека по крајот на сезона си заминува од Битола за медиумите во Украина говореше за...

Украина со 17 играчи во Виена, двајца од нив од Еурофарм...

Првиот противник на Македонија на Европското првенство, Украина ќе има 17 ракометари на располагање за средбите од првиот круг. Селекторот Сергеј Бебешко се одлучи да...

Среќен роденден Александар!

Ракометарот на Еурофарм Работник од Украина, Александар Шевелев денеска прославува роденден. Украинецот, кој игра на пивотменската позиција ќе наполни 32 годиниа. Голманот на ППД Загреб...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ