таг: александар царчев

Интервју со Александар Царчев: Македонија има голманска иднина, имаме наследници за...

Еден од ретките тренери во Македонија кои се специјализираа за работа со голманите, Александар Царчев е дел и од репрезентацијата на Македонија и на...

Парондо во посета на репрезентативците: Петицијата ми значи многу, но има...

Поранешниот тренер на Вардар и помошник на Раул Гонзалес во репрезентацијата на Македонија, Роберто Парондо ги посети ракометарите кои се дел од националниот тим...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ