77 Јулијан Хирик

4
#
77
Име
Јулијан Хирик
Националност
blr Белорусија
Позиција
лев бек
Висина
194
Тежина
90
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
23

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА021