5 Рутгер тен Велде

14
#
5
Име
Рутгер тен Велде
Националност
ned Холандија
Позиција
лево крило
Висина
178
Тежина
78
Моментално игра за
ХОЛАНДИЈА
Години
26

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ХОЛАНДИЈА263