9 Пеце Ѓорѓиоски

257
#
9
Име
Пеце Ѓорѓиоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
191
Тежина
103
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
ТИКВЕШ 2014
Години
36

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА123621