5 Михал Олејничак

34
#
5
Име
Михал Олејничак
Националност
pol Полска
Позиција
централен бек
Висина
193
Тежина
97
Моментално игра за
ПОЛСКА, КЕЛЦЕ
Години
21

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА273