34 Мириан Гавашелишвили

104
#
34
Име
Мириан Гавашелишвили
Националност
geo Грузија
Позиција
лев бек
Висина
196
Тежина
83
Моментално игра за
ПРИЛЕП
Години
21

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПРИЛЕП5198