12 Марјан Велков

70
#
12
Име
Марјан Велков
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
95
Моментално игра за
ТИКВЕШ 2014
Години
29

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТИКВЕШ 20140016