4 Магнус Ландин

20
#
4
Име
Магнус Ландин
Националност
den Данска
Позиција
лево крило
Висина
197
Тежина
92
Моментално игра за
ДАНСКА
Години
26

ГРУПА Д

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА183

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ДАНСКА1147