21 Камил Шипжак

21
#
21
Име
Камил Шипжак
Националност
pol Полска
Позиција
пивот
Висина
207
Тежина
117
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
30

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА063