15 Дајмаро Салина

1044
#
15
Име
Дајмаро Салина
Националност
por Португалија
Позиција
пивот
Висина
200
Тежина
101
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА
Години
34

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА293