28 Градимир Чаневски

204
#
28
Име
Градимир Чаневски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
189
Тежина
93
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, БУТЕЛ
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
35

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БУТЕЛ1421

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА001