32 Голуб Докниќ

9
#
32
Име
Голуб Докниќ
Националност
aut Австрија
Позиција
голман
Висина
195
Тежина
109
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
40

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА003