9 Васко Димитровски

80
#
9
Име
Васко Димитровски
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Моментално игра за
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Години
1

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 221515