24 Александре Кавалканти

32
#
24
Име
Александре Кавалканти
Националност
por Португалија
Позиција
лев бек
Висина
202
Тежина
106
Моментално игра за
ПОРТУГАЛИЈА, НАНТ
Години
25

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА123