ФОТО

video

Кил пушти во продажба брендирани заштитни маски со натпис „Шампиони 2020“ (ФОТО)

Откако беше означен предвремен крај на Бундес лигата Кил беше прогласен за шампион во сезоната 2019/20. Иако сезоната не се доигра до крај Кил ја доби титулата и по 21-ви пат е шампион на...
video

Небојша Симиќ кон ЕХФ: Зарем не можете да најдете време за два натпревари? (ФОТО)

Како што беше и очекувано одлуката на ЕХФ да нема бараж натпревари за Светското првенство во Египет во 2021 година предизвика многу реакции. Голманот на репрезентацијата на Црна Гора, Небојша Симиќ на социјалните мрежи...
video

Се огласи Карачиќ: Не е фер! (ФОТО)

Европската ракометна федерација денеска донесе одлука со која осминафиналните и четвртфиналните пресметки во Лигата на шампионите се откажани. Тоа значи дека Вардар, ПИК Сегед, Целје, Келце, Динамо Букурешт, Висла Плоцк, Алборг, Порто, Фленсбург и Монпелје...
video

Како крвникот Винцек вапса јајца за Велигден (ФОТО)

Ракометарот на Кил, Патрик Винцек е еден од најжестоките дефанзивци во овој спорт, а македонските ракометари и екипи многу пати си имале работа со него. Германецот со полско потекло прекинот на Бундес лигата поради коронавирусот...
video

Ја прославија освоената титула онлајн на Инстаграм (ФОТО)

Како што е познато од претходно ракометната федерација на Данска означи крај на првенствата во сите категории и ги одреди учесниците во европските купови. Во машка конкуренција, Алборг беше прогласен за шампион со што ја...
video

Вардар и Веспрем не можат еден без друг ниту во корона време! (ФОТО)

Европскиот шампион Вардар и унгарскиот гигант Веспрем се едни од најголемите ривали. Веспрем во последно време се обидува да привлече што повеќе вардарци во својот тим и да успее да ја освои долго посакуваната европска...
video

Спортскиот канал на МТВ стартува денеска – со големата победа на Вардар над Барселона!...

Спортскиот канал на Македонската радио телевизија, МРТ 3, кој покрај спорт ќе има филмска и забавна содржина, денеска и официјално започнува со емитување програма. Стартот ќе биде одбележан со големата победа на Вардар над Барселона...
video

Ќе го препознаете ли? Како изгледаше Тимур Дибиров пред 15 години (ФОТО)

Левото крило Тимур Дибиров е еден од ракометарите со најдолг стаж во аткуелтниот ростерот на европскиот шампион Вардар заедно со капитенот Столе Стоилов. Рускиот репрезентативец ја минува седмата сезона во „црвено-црниот“ тим по доаѓање во...
video

Кога Македонка ќе ја „фати“ машинката – отиде главата на Гурбиндо (ФОТО)

Во време на ширење на коронавирусот, спортисти како и сите други луѓе најголем дел од времето го минуваат дома. Фризерските салони се затворени одамна, па мора да се најдат алтернативни начини на средување на косата. Шпанскиот...
video

Белорусите главна тема во европските спортски медиуми (ФОТО)

Додека сите национални ракометни федерации во Европа донесоа одлука да ги прекинат натпреварувањата заради корона вирусот, една земја сè уште не се одлучува на таков чекор. Се работи за Белорусија каде што спортските настани и...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ