Првенства

Франција донесе одлука: Ставен СТОП на Купот и на пониските лиги

Продолжувањето на растењето на бројката на заболени лица од коронавирусот беше причина за прекинување на уште првенства низ Европа. Франција е новата земја која одлучи да донесе одлука за крај на првенството. Одлуката е да...

„Ако не се игра првенството, која е поентата да се игра Купот?“

Раководството на Германската ракометна федерација донесе одлука Бундес лигата во женска конкуренција да заврши порано од предвиденото, а еден од тренерите предложи да не се одигра ниту завршниот турнир во Купот кој засега е...

Томовски и Миркуловски се откажаа од платите додека трае коронавирусот!

Сите ракометари на бундеслигашите Вецлар и Лудвигсхафен, каде што играат и нашите ракометари Филип Миркуловски и Мартин Томовски, ќе им помогнат на клубовите во финансиската битка во време на коронавирусот. Ракометарите на овие две екипи...

„Ма каков Ф4 во август – Сагосен ќе игра за ПСЖ против Кил или...

Сезоната во Бундес лигата како и во останатите земји низ Европа е прекината заради кризата со корона вирусот. Сè уште не се знае дали ќе се доиграат останатите натпревари, а плејмејкерот на Рајн Некар...

Добри вести од Германија, двајца играчи на Хановер негативни на тестот за корона

После неколкуте позитивни случаи на коронавирус со играчи кои настапуваат во Бундес лигата, двајца од ракометарите добија добри вести однсоно дознаа дека се негативни. Се работи за репрезентативци на Германија кои се дел од екипата...

Циндриќ: Првпат имам слободно време, можам да читам, гледам ТВ, да играм…

Поранешниот ракометар на Вардар и на Металург, Лука Циндриќ деновите во карантин поради ситуацијата со корона вирусот ги минува во Барселона каде што работи во домашни услови. И тој како и поголемиот дел на спортисти...

Се зголемува бројката – седми позитивен случај на коронавирус во Рајн Некар!

По Мадс Менса Ларсен, Јаник Колбахер, Гедеон Гвардиола, Михаел Апелгрин, Патрик Грецки, како и тренерот Мартин Швалб, се појави уште еден позитивен случај на коронавирус во Рајн Некар Левен. Станува збор за шведскиот репрезентативец Јеспер...

Последниот натпревар во Бундес лигата може да се одигра на 24 јуни, не подоцна

Иако пандемијата на коронавирусот уште не го достигнала својот врв и како уште да зема замав, сепак, во Германија постои оптимизам дека ќе се успее во намерата да се дојде до финиш на сезоната...

Ханинг: Мора да се поклопат коцките за да има ракомет до крајот на сезоната

Во моментите кога цела Европа е загрижена заради опасниот коронавирус скоро сите првенства освен во Белорусија се прекинати и паузираат. Продолжувањето на сезоната е неизвесно, а исто така кога ќе биде одигран следниот натпревар...

Македа тренира засилено, се подготвува за двобојот со Вардар (ВИДЕО)

Иако сите екипи се на пауза поради прекинот во првенствата, сепак, поголемиот дел од ракометарите тренираат во домашни услови. Доколку ситуацијата дозволи сезонава Вардар ќе ги одмери силите со Пик Сегед во осминафиналето од Лигата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ