Лига на Европа

Еурофарм Пелистер освои бодови од дуелот Рајн Некар, службена победа и за Металург против...

Европската ракометна федерација ги објави службените резултати од натпреварите кои што беа одложени, а не можеа да се одиграат до предвидениот рок 2 март во Лигата на Европа. Македонските претставници имаа само по еден одложен...

Кој ќе биде следниот ривал на Еурофарм Пелистер – Магдебург, Монпелје или ЦСКА Москва?

Тимот на Еурофарм Пелистер од вчера и математички се пласираше во осминафиналето на второто по ранг клупско европско натпрварување, Лигата на Европа. По триумфот на ГОГ Гудме над Тримо Требње, словенечкиот тим останува беш шанси...

ГОГ Гудме убедлив со Тримо, потврден пласманот на Еурофарм Пелистер во осминафиналето на ЛЕ

Денес беа одиграни три натпревари во рамките од Лига на Европа. На првиот натпревар помеѓу Тримо Требње и ГОГ исходот беше 27:30 за гостинската екипа од Данска. Во првите минути во натпреварот и двете екипи...

Адемар и се реваншираше на Висла Плоцк, тешка победа на Спортинг

Во Лигата на Европа покрај натрпеварот на Металург, во вечерниот термин се одиграа уште два дуели, Адемар Леон го совлада тимот на Висла Плоцк со 32:27, а Спортинг славеше минимално против Кристијанштад со 27:26. После...

Дупјачанец: Резултатот не е изненадување, не бевме доволно агресивни во одбрана

Голманот на Металург, Даниел Дупјачанец заедно со Милан Поповиќ имаа одлична вечер во Австрија, но нивната добра партија не беше доволна за да може Металург да дојде до нешто повеќе на гостувањето. Дупјачанец успеа да...

Димитриоски: Создаваме ракометари за во иднина и собираме искуство

Екипата на Металург претрпе уште еден пораз во Лигата на Европа откако денеска против составот на Аон Фиверс одигра дуел со многу голови, а истиот финишираше со резултат 30:45. Ова беше средба на која дефинитивно...

Нов висок пораз на Металург, се враќа со минус 15 од Австрија

Ракометарите на Металург забележаа уште еден пораз во Лигата на Европа откако денеска загубија на гостувањето во Австрија со 30:45 Кој ќе победи на овој натпревар се виде после десетина минути игра. Откако Фиверс поведе...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Фиверс – Металург (ЛИНК)

Ракометарите на Металург вечерва го играат претпоследниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Ривал на тимот од Автокоманда е австрискиот Фиверс, со кој металурзите доиграа нерешено во Скопје, 33-33. Тренерот Оливер Димитриоски за овој...

ГОГ Гудме едвај го победи Тримо, Кадетен ја остави Татабања на нула

Тимот на Еурофарм Пелистер падна на четвртата позиција на табелата во групата Д од Лигата на Европа, откако ГОГ Гудме им се врати на победите. Данскиот тим славеше на првиот дуел во Љубљана против словенечкиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ