Лига на Европа

Европскиот првак се извлече во Дебрецен, ЧСМ Букурешт триумфално во Љубљана

Денеска со натпреварот меѓу Битигхјам и Икаст завршија првите дуели од осминафиналето во Лигата на шампионите во женска конкуренција. Блиску до голема сензација беше Дебрецен, но унгарскиот тим не издржа против актуелниот првак Вајперс Кристијансад,...

Дербито во ЛЕ со македонска арбитража: Карбеска и Илиева ќе судат во Хрватска

Европската ракометна федерација ги објави официјалните лица за првите натпревари од четвртфиналето на Лигата на Европа. Дербито на оваа фаза во второто по ранг европско клупско натпреварување ќе мине со македонска арбитража. Силвана Карбеска и Марија...
video

🎥 Ги загуби нервите: Ракометар на Нексе тргна да се тепа со противнички навивачи!

На Нексе не му оди во Европа оваа сезона, откако загуби на гости кај Савехоф со убедливи 34-28 и заврши на третото место во групата. По поразот следуваше скандалозно однесување на десното крило Фахрудин Мелиќ,...

Кој против кого на патот до Ф4 во Хамбург

По одигрувањето на четвртото коло од главната рунда на Лигата на Европа, познати се сите двојки за осминафиналето и сите четвртфиналисти. Од претходно се знаеше дека Нант и Спортинг одат директно во четвртфиналето, а сега...

Заврши европската бајка на Војводина

Српскиот шампион Војводина иако на свој терен го совлада Кадетен Шафхаузен со 24:21 во натпревар од последното коло од главната фаза во Лигата на Европа, сепак, не обезбеди пласман во осминафиналето. Избраниците на Борис Ројевиќ...

Нексе на Вујовиќ загуби од Савехоф и остана без директен пласман во четвртфиналето од...

Екипата на Нексе не успеа да обезбеди директен пласман во четвртфиналето во Лигата на Европа, откако на гостувањето во Шведска кај Савехоф доживеа пораз од 34:28. Свое деби на клупата на Нексе имаше некогашниот тренер...

Митревски и Тодоровски ќе го судат дербито на колото во Лигата на Европа

Европската ракометна федерација ги објави официјалните лица за последното коло од главната рунда во Лигата на Европа. Македонскиот двоец Димитар Митревски и Благојче Тодоровски ќе го судат дербито во романскиот главен град Букурешт. Таму Динамо ќе...

Нексе го доби балканското дерби против Горење, нов пораз за Војводина во ЛЕ

Денеска се одиграа натпреварите од 3. коло од главната фаза во второто по ранг европско клупско натпреварување - Лига на Европа. Амбициозниот тим на Нексе, кој во продолжението од сезоната ќе биде предводен од Веселин...

Забже не успеа да направи втора сензација, Шпат со 20 одбрани го откажа Хановер

Со натпреварот меѓу Нант и Забже, односно Рајн Некар и Хановер, беше комплетирано 2. коло во главната фаза во Лигата на Европа. Тимот на Забже, кој во претходното коло направи сензација со победата над Рајн...

Фленсбург победнички во Нови Сад, Нексе одигра само реми кај Горење

Во терминот од 18:45 часот се одиграа речиси сите натпревари од второто коло од главната фаза во Лигата на Европа. Фленсбург на гостувањето во Нови Сад кај Војводина ја оствари втората победа во главната фаза,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ