ЕХФ

Финците не се предаваат однапред: Ќе играме против ѕвезди како Лазаров, Хансен и Шмид,...

Македонија ги доби ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 година во Унгарија и Словачка. Противници на избраниците на Данило Брестовац ќе бидат Данска, Швајцарија и Финска. Финскиот селектор Ола Линдгрен ги коментираше ривалите...

Селекторот е оптимист: Македонија ќе биде моќна!

Машката ракометна репрезентација на Македонија, во ноември ќе го почне новиот циклус квалификации за пласман на ЕП 2022 и за продолжување на  континуитетот во настапите на континеталните шампионати. Противници ќе ни бидат селекциите на Данска,...

На Данците не им е сеедно: Ова е најлошата можна група што можевме да...

Машката сениорска репрезентација на Македонија ги доби ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство 2022 година. Избраниците на Данило Брестовац ќе играат во групата 7 против Данска, Финска и Швајцарија. Селекторот на светскиот првак Данска,...

КОЈ СО КОГО ДО ЕП: Русија во најлесната група, Србија ќе се бори со...

Денеска беа извлечени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2022 година во Унгарија и Словачка. Македонија ќе биде во групата 7, која веројатно е најтешката - со Швајцарија, Данска и Финска. Групите 3 и...

Георгиевски: Ако сакаме на ЕП – мора да бидеме подобри во двомечите со Швајцарија...

Машката сениорска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за место на Европското првенство во 2022 година во Словачка и Унгарија. Десното крило Гоце Георгиевски, кој се враќа во татковината од следната сезона и ќе игра...

Старт дома против Финска, за крај повторно дома – веројатно решавачки дуел со Швацарија

Машката сениорска репрезентација на Македонија ги доби ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година во Унгарија и Словачка. Избраниците на Данило Брестовац се најдоа во тешката група 7, а трите пречки...

Брестовац: И на Данска не и се даваме!

Машката сениорска репрезентација ги доби противниците во квалификациите за место на Европското првенство во 2022 година во Словачка и Унгарија. Избраниците на Данило Брестовац ќе се сретнат со селекциите на Данска, Швајцарија и Финска. Селекторот смета...

Тежок пат до ЕП – Македонија ќе се бори со светскиот првак Данска, Швајцарија...

Машката сениорска репрезентација на Македонија ги доби ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година во Унгарија и Словачка. Избраниците на Данило Брестовац се најдоа во тешката група 7, а трите пречки...

Каков ќе биде патот до ново големо натпреварување – сениорите ја чекаат ждрепката за...

Првите активности на машката сениорска репрезентација на Македонија би требало да бидат во ноември, кога избраниците на Данило Брестовац ќе ги одиграат првите два квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство во Унгарија и...

Која е најтешката, а која најлесната група што може да ја добие Македонија на...

Машката сениорска репрезентација на Македонија утре ја чека ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2022 година што ќе се одржи во Унгарија и Словачка од 13 до 30 јануари во пет града. Покрај домаќините,...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ