четврток, септември 16, 2021

ЕХФ

Европското првенство ќе се гледа на ТВ и во Македонија

Европското првенство за жени во Данска стартува во текот на утрешниот ден со натпреварите од групите А и Б. Иако нашата репрезентација нема да игра во Данска, сепак натпреварите ќе бидат пренесувани и во Македонија...

Почнаа проблемите пред ЕП: Србија го одложи патувањето во Данска, Романките во карантин 24...

Европското првенство во Данска што започнува на 3 декември во Колдинг и Хернинг нема да помине без проблеми. Романската репрезентација веќе пристигна во Данска, но иако пред патот сите беа негативни, на тестирањето во Хернинг...

ЕХФ ја казни Корона со 10.000 евра

Дисциплинската комисија на ЕХФ изрече казна од 10.000 евра за екипата на „Корона“ од Романија. Причината за ваквата одлука е во кршењето на антидопинг правилата. Клубот има седум дена за жалба на оваа одлука, но...

Извлечени групите во Лигата на Европа: Саздовска против Шиофок, Кубан и Флери Луар (ФОТО)

Во седиштето на ЕХФ во Виена, беа извршени ждрепките за групната во Лигата на Европа кај дамите, осминафиналето во женскиот ЕХФ Купот, како и за двојките во 3 коло од машкиот ЕХФ Куп. Во женското...

Данска утре решава: Ќе има ЕП или нема да има?

Женското сениорско Европско првенство треба да почне на 3 декември и да трае до 20 декември, но дали ќе има воопшто натпревари на шампионатот ќе се знае утре. За 11 часот утре е закажан состанок...

ЕХФ ги промовираше новите топки за Лигата на шампионите и Лигата на Европа (ФОТО)

Европската ракометна федерација ги промовираше топките со кои ќе се играат натпреварите во Лигата на шампионите и Лигата на Европа, двете најквалитетни клупски натпреварувања. Данскиот производител Селект, кој е долгогодишен партнер на ЕХФ, го продолжи...

Во вторник ќе се знае: Ќе има ли ЕП во Данска и Норвешка или...

Европската ракометна федерација размислува што ќе направи со Европското првенство кое во декември треба да се одржи во Данска и во Норвешка. Поради новите протоколи кои важат за Норвешка ситуацијата е незгодна односно постои можност...

ЕХФ со ултиматум до Норвешка: За седум дена да се изјасни – ќе организира...

Дали Европското првенство за жени ќе се одржи во две земји, ќе биде познато најдоцна до следниот вторник, објави ЕХФ. Протоколите на норвешката Влада за Ковид-19 оневозможуваат играње на спортските натпревари, со оглед на тоа...

Отказите станаа навика – дури 14 екипи со службени победи во следната рунда на...

Лигата на шампионите во машка и женска конкуренција се игра со голем број на одложени натпревари, но тие не се најголемите проблеми за ЕХФ. Европската куќа на ракометот се соочува со голем број на откази...

Нова промена за ЕП: И Данска ќе биде домаќин во еден град

Откако пред изевесно време стана познато дека натпреварите на Европското првенство во декември во Норвешка место во два ќе се играат во еден град, сега за истото дојде потврда и од Данска каде што...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ