Европски Лиги

video

Хуанин Гарсија: Ме избркаа, а не знам зошто

Екипата на Адемар отпушташе раометари и тренери за време на паузата поради коронавирусот. Први својата реакција ја искаќаа од Здружението на ракометари од Шпанија, а сега се огласи и ветеранот Хуанин Гарсија. Тој беше играч...

Избркаа неколку ракометари, Здружението на играчи веднаш ги осуди

Предвременото завршување на сезоната беше причина дел од екипите да отпуштат ракометари од своите редови, а тоа наиде на брза реакција на Здружението на играчи од Асобал лигата. Тимовите на Адемар и Пуенте Хенил им...

Ѕвездата на ПСЖ вторпат завршува кариера – ќе продолжи да студира во Хонг Конг!

Шведскиот лев бек на францускиот ПСЖ, Ким Екдал Ду Риц, по вторпат реши да ја заврши ракометната кариера. Неговиот договор со тимот предводен од Раул Гонзалес заврши оваа сезона и нема да биде продолжен. 30-годишниот Швеѓанец...

Кањас му понуди нов договор на 41-годишниот ветеран од Црна Гора

Екипата која се натпреварува во Асобал лигата, Кањас одлучи да го заврши ракометарот од Црна Гора кој има 41 година, Ален Муратовиќ. Клубот му додели нов договор и тој ќе одигра уште една сезона за...

Коронавирусот е уште тука, но во Рајн Некар ги пуштија влезниците за следната сезона

Иако оваа сезона речиси во сите земји мораше да заврши по административен пат поради коронавирусот, а за новата уште не е сигурно како ќе стартува и што ќе се случува, сепак, некои клубови веќе...

Освои шест трофеи со Барселона во првата сезона, го сака и седмиот

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ освои шест трофеи со Барселона во првата сезона во каталонскиот клуб. Следен трофеј на кој се надева е пехарот од Лигата на шампионите кој во 2017 година го подигна со...
video

Проектилот на Лазаров преку „жив ѕид“ – номиниран за најубав погодок во Франција (ВИДЕО)

Во Франција заврши првенството пред две седмици, а ПСЖ предводен од Раул Гонзалес беше прогласен за шампион. Нант и Кире Лазаров беа на второто место и многу веројатно догодина ќе играат во Лигата на шампионите. Медиа...

И на 41 година продолжува да брани

Искусната голманка и капитен на репрезентациајта на Шпанија, Силвија Наваро која има 41 година и по крајот на ова сезона нема да стави крај на својата кариера. Таа го продолжи договорот со својојт клуб...

Поранешен европски шампион продава билети за виртуелен натпревар

Финансиската криза предизвикана од коронавирусот им направи многу проблеми на клубовите ширум Европа. Раководствата на многу клубови бараат оригинални решенија како да му помогнат на својот клуб. Европскиот шампион од 2013 година, Хамбург кој сезонава...

Јована Мицевска имаше одлична сезона во Франција – собра 133 одбрани на 13 натпревари!

Македонската репрезентативна голманка, Јована Мицевска, ја заврши својата втора сезона во Франција по заминувањето од ЖРК Вардар. Мицевска, која настапува за првиот и за вториот тим на Ница предводена од македонскиот стратег Марјан Колев, остави...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ