понеделник, август 15, 2022

Македонија

Охриѓани и битолчани одиграа без победник во Маврово

Двата суперлигаши Охрид и Еурофарм Пелистер 2 денес во Маврово го одиграа првиот меѓусебен пријателски натпревар. Избраниците на Горан Андоновски иако на полувреме имаа четири гола разлика, 14:10, сепак, младите „фармацевти“ со подобрата игра во...

СТРУГА 2022: Стружани уверени – турнирот е причина што градот е расадник на ракометари!

На Струшкиот турнир, единствена екипа што секоја година настапува е токму домаќинот Струга. Екипата лани го осигура местото во суперлигашкото друштво, но претрпи големи промени во играчкиот состав. Учеството на Струшкиот турнир ќе биде...

Манасков: Струшкиот турнир ќе ни биде добра подготовка за СЕХА

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков по шест сезони минати во Рајн Некар  и Веспрем се врати во шампионот Вардар. Манасков веќе една недела тренира со „црвено-црните“ и вели дека добро се вклопи во системот. „Веќе една недела...

Швајцарија е ривал на Македонија за трофеј на ЕХФ шампионатот!

Селекцијата на Швајцарија ќе биде ривал на Македонија во борбата за трофејот на ЕХФ шампионатот во Летонија. Швајцарците во полуфиналето славеа над домаќинот Летонија со убедливи 18 голови разлика, 40-22. Првото полувреме не навестуваше таков расплет,...

Шулески го „почести“ Луксембург со „десетка“ и заслужи МВП признание!

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше над Луксембург со 32-22 во полуфиналето на ЕХФ шампионатот во Летонија и обезбеди место во финалето, односно во борбата за трофеј! Средниот бек Славчо Шулески беше најдобар стрелец во...

Македонија ќе се бори за трофеј на ЕХФ шампионатот, Луксембург не беше закана!

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше над Луксембург со 32-22 во полуфиналето на ЕХФ шампионатот во Летонија и обезбеди место во финалето, односно во борбата за трофеј! Победникот беше најавен уште по првиот дел...

Димитриевски најдобар стрелец за Ваљадолид против Спортинг

Тимот на Ваљадолид го одигра третиот пријателски натпревар пред стартот на новата сезона во Асобал лигата. Ваљадолид, кој е предводен од екс тренерот на Вардар, Давид Писонеро, а таму настапуваат Македонците Дарко Димитриевски и Димитар...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Луксембург (ЛИНК)

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска ќе го одигра полуфиналниот натпревар на ЕХФ шампионатот, кој се одржува во Летонија. Ривал на избраниците на Раде Стојановиќ во полуфиналето ќе биде репрезентацијата на Луксембург. Победникот од овој дуел...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Тимот што победува не се менува, против Луксембург се игра за финале

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска го игра полуфиналниот двобој од ЕХФ шампионатот против Луксембург. Селекторот Раде Стојановиќ за овој дуел смета на истите ракометари што играа и против Летонија. Надвор од составот одново останаа левото...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ