Македонија

Супер машка лига: Коло за домаќините, сите си освоија по три бода

Екипите кои играа на домашен терен во 10. коло од Супер машката лига успеаја истиот и да го искористат освојувајќи по три бода. Сите беа сигурни, а иако на два дуели имаше минимални триумфи,...

Тиквеш славеше над КЛ 7, остана единствен без пораз

Дербито во Група 2 од Првата машка лига меѓу двете непоразени екипи досега финишираше со победа на гостите од Кавадарци откако ГРК Тиквеш беше подобар од КЛ 7 со 25:23. Кавадарчани водеа во поголемиот дел...

Куманово сака две титули и еден Ф4

Ракометарките на Куманово минатата и оваа сезона ги доживуваат наубавите моменти од формирањето на клубот и блескаат на натпреварите на домашна сцена. Тие се во трка по титулата во првенството, а покрај тоа сезонава...

Кумановци без мака против Македонија Ѓорче Петров

Ракометарите на Куманово без поголеми проблеми го совладаа составот на Македонија Ѓорче Петров во натпревар од 8. коло во групата 1 од Првата лига. Избраниците на Зоран Јосимовски славеа над гостите од Ѓорче Петров со...

Гевгелија пружи силен отпор, но бодовите ги грабна Вардар

Тимот на Вардар, по поразот во Куманово, се врати на победничките патеки во Женската лига, откако славеше над Гевгелија со 25-27. Иако на полувреме домаќинките водеа со 13-12, а на пет минути до крајот и...
video

„Рибари“ го запалија Охрид (ВИДЕО)

https://www.facebook.com/ohridnews.mk/videos/2557439547811039/

Дабевска и Јонијас елиминирани во Челенџ во Португалија

Поранешната ракометарка на Куманово, пивотот Сања Дабевска заврши со настапите од Челенџ купот уште на старот откако на првиот меч против тимот на ЦЈБ Марина претрпе пораз од 19:28. Иако Јонијас победи на реваншот...

Кумановки без форсирање до бодови во Свети Николе

Екипата која минатата сезона дојде до пехарот од Купот на Македонија, а годинава игра во добра форма и има максимален број на поени се избори за уште една победа овој пат против составот на...

ВО ФОКУСОТ НА ЕХФ: Карачиќ се врати дома (ВИДЕО)

По седум сезони поминати во Вардар, Игор Карачиќ летово се пресели во полскиот шампион Келце и за првпат се врати во Скопје како ривал. Емотивните моменти пред стартот на мечот и овациите од публиката што...

Гедбан се разбрани, една од неговите интервенции во ТОП 5 на колото (ВИДЕО)

Алжирскиот голман Калифа Гедбан, имаше клучна улога во ремито на Вардар против Киелце во дуелот од седмото коло од Лигата на шампионите. Тој со вкупно 11 одбрани  беше меѓу клучните играчи во ремито со Келце,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ