ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Ваљадолид го промовира македонското дуо

Екипата на Ваљадолид, која пред извесен период ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона, денес пред шпанските медиуми официјално ги промовираше двајцата ракометари од Македонија, Дарко Димитриевски и Димитар Димитриоски. За ракометарот од Велес, Дарко...

Се зголеми македонската колонија во Загреб: Сања Дабевска потпиша за Локомотива!

Македонската репрезентативка Сања Дабевска е нова ракометарка на хрватскиот шампион Локомотива Загреб, откако потпиша договор на една сезона, дознава 24Ракомет. По Андреа Седлоска и Леонида Гичевска, таа ќе биде третата Македонка што ќе игра во...

Леонида Гичевска потпиша за клуб од Лигата на шампионите!

Македонската репрезентативка Леонида Гичевска, во новата сезона ќе ги браните на хрватскиот првак Локомотива Загреб, дознава 24Ракомет. Таа потпиша за клубот што ќе биде дел од најелитното женско клупско натпреварување, Лигата на шампионите и...

Пеколен распоред за Седлоска и Локомотива Загреб во ЛШ!

Репрезентативката на Македонија, Андреа Седлоска заедно со Локомотива Загреб во новата сезона ќе учествуваат во Лига на шампионите, а уште во првото коло, хрватскиот шампион ќе има тежок предизвик, ќе игра против Рапид Букурешт,...

Митревски и Порто започнаа со подготовките за новата сезона

Тимот на Порто, каде што брани македонскиот голман Никола Митревски, стартуваше со подготовките за новата сезона. Тренерот Магнус Андерсон ги собра ракометарите, а прво следуваа медицинските тестови. За новата сезона Порто ангажираше четири засилувања -...
video

Димитриоски и Димитриевски ги стартуваа подготовките со Ваљадолид (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Ваљадолид, која е предводена од екс тренерот на Вардар, Давид Писонеро ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона, во која ќе влезе со поголеми амбиции од изминатата сезона. Во Ваљадолид ќе настапуваат и...

Македонец на местото на Македонец: Лазаров е нов тренер на Интерактив!

Филип Лазаров е замената за Ацо Јоноски на клупата на германскиот нисколигаш Интерактив Хендбол. Поранешниот македонски репрезентативец дојде како играч во Интерактив во 2018 година, а беше активен до 2021 година, кога стана тренер на...

Дарио Алушовски избран за најдобар голман во Австралија

Македонија имаше претставник на клупското првенство на Австралија и Океанија во голманот Дарио Алушовски, кој брани за тимот на Канбера. Младиот голман, кој е син на поранешниот репрезентативец на Македонија, Стевче Алушовски, бранеше во одлична...

Прв интернационален предизвик: Бети Петковска се сели на Малта

Кружниот напаѓач на Гевгелија, Бети Петковска, во новата сезона ќе го има првиот интернационален предизвик во кариерата. Петковска ова лето се сели на Малта и во следната сезона ќе игра за тамошниот вицешампион Ла Сале. Тренер...

Започна француската авантура на Кипријановска

Македонската репрезентативка Јована Кипријановска во новата сезона ќе го има првиот интернационален предизвик, откако реши од Куманово да се пресели во Франција. Кипријановска ќе го носи дресот на второлигашот Шамбре Авенуа, клуб, кој има високи...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ