Репрезентација

Македонија немаше среќа, патот до Египет ќе биде пеколно тежок

Лошиот пласман на последното Европско првенство ја чинеше Македонија пад во вториот шешир во ждрепката за баражите за Мундијалот во Египет, па мисијата за пласман на ова Светско првенство станува пеколно тешка. На ждрепката која...

Кадетите денеска против Грциja среде Атина

Репрезентацијата на Македонија во кадетска конкуренција од денеска ќе има само по еден натпревар на Медитеранските игри. Следуваат натпреварите за пласман, но нема да биде лесно со оглед на тоа што се важат и...

Кадетите имаа пенал за победа, но останаа само со реми против Турција

Ракометарите кои се дел од репрезентацијата на Македонија во кадетска конкуренција на Медитеранските игри никако да влезат во потребниот ритам. После загубениот дуел со Црна Гора денеска испуштија победа на дуелот против Турција, па...

Гледајте го во ЖИВО натпреварот Македонија – Турција (ЛИНК)

По поразите од Шпанија, Хрватска, Тунис и Црна Гора, како и победата над Мароко, машката кадетска репрезентација на Македонија го игра последниот меч од групната фаза на Медитеранските игри. Последен ривла во групната фаза е...

Кадетите не успеаја против Хрватска, во трите периоди покуси за гол

Машката кадетска репрезентација на Македонија не успеа и во вториот меч денеска. Загуби од Хрватска со 18:21 во четвртиот натпревар на Медитеранските игри. Трите периоди завршија со идентични 6:7. Во текот на целата средба кадетите...

Гледајте го во ЖИВО натпреварот Македонија – Мароко (ЛИНК)

Кадетската репрезентација на Македонија денеска со дуелот против Шпанија го почна настапот на Медитераснките игри во главниот град на нашиот јужен сосед. Избраниците на Никола Матлиески забележаа пораз против против Шпанија со 14:21, а денеска...

Кадетите со пораз од „фуријата“ ги отворија Медитеранските игри

Машката кадетска репрезентација на Македонија со пораз од Шпаниja 21-14 (8-7, 8-4, 5-3) го започна настапот на Медитерански игри. Во првиот период најчесто се играше гол за гол и во финишот долго време беше нерешено,...

Ново признание од ИХФ: Македонија во Топ 16 нации во светот

Ракометната федерација на Македонија доби ново признание од страна на ИХФ откако во најновото рангирање македонскиот ракомет се најде во Топ 16 нации во целиот свет. Македонија го има 16 место што е доказ за...

Тешка група на Медитеранските игри: Кадетите против Шпанија, Хрватска, Црна Гора…

Машката кадетска репрезентација на Македонија од имаше два дена подготовки за настап на Медитеранските игри за ракометари до 19 години, што од понеделник до сабота ќе се игра во главниот град на нашиот јужен...

Надежите немоќни во Романија, претрпеа убедлив пораз

Пионерскиот состав на репрезентацијата на Македонија составен од ракометари родени во 2004 година и помали го одигра првиот контролен натпревар против селекцијата на Романија. Како гости пионерите претрпеа пораз од 22:30. Избраниците на Раде Стојановиќ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ