понеделник, август 15, 2022

Женска лига

Камбек во Македонија: Мери Гичева ја засилува Гевгелија!

Поранешната репрезентативка на Македонија, Мери Гичева, која во минатата сезона настапуваше за косовскиот суперлигаш Феризај, одлучи да се врати во Македонија. Прилепчанката која има 37 години е првото засилување во редовите на Гевгелија, клуб кој...

Јована Живковска останува верна на Куманово

Левото крило Јована Живковска ќе остане во Куманово уште една сезона, откако ја продолжи соработката со нејзиниот матичен клуб. Претходно раководството на Куманово ги обнови договорите со крилата Пена Граматова и Наташа Нолевска. На тренерската позиција...

Царчев прозиваше, Вардар стартуваше со подготовки за новата сезона

Ракометарките на Вардар ги стартуваа подготовките за новата сезона во која ќе имаат само домашни предизвици во Женската лига и во Купот на Македонија. Под водство на новиот тренер Александар Царчев, тренинзите веќе се одвиваат,...

Граматова и Нолевска верни на Куманово, го продолжија договорот за уште една сезона

Тимот на Куманово, кој минатата сезона остана без титулите во првенството и Купот на Македонија, ги стартуваше подготовките за новата сезона. Кумановци договорија продолжување на соработката со двете крилни ракометарки, Пена Граматова и Наташа Нолевска. Граматова...

ОФИЦИЈАЛНО: Французинката Франсуа ќе тресе мрежи за Пелистер

Како што најави 24Ракомет пред извесен период, нова ракометарка во Пелистер ќе биде екс репрезентативката на Франција, Мари Франсуа, која во таборот на битолскиот тим ќе пристигне од екипата на Трухтершајм. Денес раководството на...

Пелистер на шопинг кај градскиот ривал – ги ангажира Корлевска и Талева

Амбициозната екипа на Пелистер пред стартот на новата натпреварувачка сезона, 2022/23, продолжува да го комплетира тимот. Нови засилувања во Пелистер се Сандра Корлевска и Ана Марија Талева, кои во таборот на Пелистер ќе пристигнат...

Нова трансфер бомба во Битола: Српска голманка доаѓа во Пелистер!

По ангажирањето на екс репрезентативката на Франција, Мари Франсуа, како и домашните засилувања, левиот бек од Деспина, Сања Цветкоска и левото крило од Феникс, Сара Илиевска, екипата на Пелистер активно работи во формирањето на...

Вардар остана без голманката Грујовска

Една од најталентираните млади голманки во Македонија, Симона Грујовска во следната сезона ќе има нов клуб, откако не го продолжи договорот со Вардар. За младата голманка интерес покажаа неколку екипи од Македонија, па во...

Овче Поле во Претор ќе ја одработи првата фаза од подготовките за новата сезона

Амбициозниот тим на Овче Поле Славјански Универзитет од Свети Николе подготовките за новата натпреварувачка сезона ќе ги започне на 3 август. По првите тренинзи, екипата на 6 август ќе замине во Претор, каде ќе...

Драгана Ристова ќе го води Куманово!

Некогашната македонска репрезентативка, која сега успешно гради тренерска кариера - Драгана Ристова, ќе биде нов тренер на вицепрвакот Куманово. Ристова седум години беше во младинските категории и во првиот тим на Вардар, со кој бележеше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ