Женска лига

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано Стружанка имаше водство сепак, на одмор екипите отидоа со нерешен резултат 14:14. И во продолжението многу не се сменија работите...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Женска лига: Водечките на гостувања, но без право на кикс

Екипите на Металург, Вардар и Куманово денеска и утре се наоѓаат на гостувања, додека Чаир кој исто така има шест поени е слободен. Трите екипи кои денеска и утре ќе бидат гости во рамки...

Вардарки со непробојна одбрана – примија само 10 гола од Ѓорче!

По поразот од Чаир, ракометарките на Вардар се вратија на победничките патеки во Женската лига, откако славеа убедливо на домашен терен против Ѓорче Петров со 33-10. Победата беше обезбедена уште по првиот дел, кога беше...

Доминантна победа на Вардар за одржување на перфектниот биланс

Ракометарките на Вардар остварија лесна победа против новиот учесник во Женската лига, Вардар Кузман Илинден со 41:17. Ова беше дуел од 4. коло на кој вардарки на домашен терен убедливо се изборија за триумф. Победникот...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ