Женска лига

Женска лига: Водечките пред своја публика очекуваат нови бодови

За денеска и утре е предвидено екипите кои се натпреваруваат во Женската лига да одиграат нови средби и тоа се двобоите од 4. Коло. Во ова коло трите екипи кои се на максимум бодови после...

Лесни бодови за Куманово против Кузман Вардар

Екипата на Куманово оствари многу лесна победа на гостувањето во Илинден кај Кузман Вардар. Кумановки триумфираа со 40:15 над новиот член на Женската лига. Победникот на овој натпревар лесно можеше да се претпостави и пред...

Шампионот Металург шампионски кај Спартак

Ракометарките на Металург продолжуваат со одличните игри во Женската лига и на гостувањето кај Спартак остварија убедлива победа со двојно повеќе голови од противникот. Металург славеше 38:19. Во првиот дел Спартак добро се држеше, постојано...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано Стружанка имаше водство сепак, на одмор екипите отидоа со нерешен резултат 14:14. И во продолжението многу не се сменија работите...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Женска лига: Водечките на гостувања, но без право на кикс

Екипите на Металург, Вардар и Куманово денеска и утре се наоѓаат на гостувања, додека Чаир кој исто така има шест поени е слободен. Трите екипи кои денеска и утре ќе бидат гости во рамки...

Вардарки со непробојна одбрана – примија само 10 гола од Ѓорче!

По поразот од Чаир, ракометарките на Вардар се вратија на победничките патеки во Женската лига, откако славеа убедливо на домашен терен против Ѓорче Петров со 33-10. Победата беше обезбедена уште по првиот дел, кога беше...

Доминантна победа на Вардар за одржување на перфектниот биланс

Ракометарките на Вардар остварија лесна победа против новиот учесник во Женската лига, Вардар Кузман Илинден со 41:17. Ова беше дуел од 4. коло на кој вардарки на домашен терен убедливо се изборија за триумф. Победникот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ