КРУЖАТ ГЛАСОВИ...

Еурофарм Пелистер сака европски тим – го бара Стипе Мандалиниќ во Битола!

Тимот на Еурофарм Пелистер тргна во офанзива кога се работи за трансфер маркетот. Битолчани се распрашувале за услугите на хрватскиот лев бек Стипе Мандалиниќ, кој спогодбено го раскина договорот со германскиот Фуксе Берлин. Заинтересираност...

МОЖНО Е! Игор Карачиќ повторно во дресот на Вардар

Кога пред осум години, Хрватот Игор Карачиќ повреден дојде во Вардар предводен од Веселин Вујовиќ, сигурно дека малкумина веруваа дека средниот бек ќе стане еден од најдобрите странци што играл во „црвено-црниот“ дрес. Карачиќ...

Мешков Брест го бара Сташ Скубе!

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе, иако има уште две години договор со актуелниот европски првак Вардар, би можел да си замине на лето од Скопје. Хановер и ПСЖ беа во трка за потписот на средниот бек...

Скубе поблиску до Хановер отколку до ПСЖ, Сикошек Пелко оди во Ла Риоха!

По вчерашниот ден во кој беа потврдени заминувањата на Даинис Кристопанс и Павел Атман, работите во европскиот првак Вардар полека се враќаат во нормала, иако останува неизвесноста околу играчкиот кадар за следната сезона. Шпанскиот Адемар...

Богата понуда од Спартак Москва за Павел Атман!

Рускиот репрезентативец Павел Атман по само една сезона би можел да си замине од европскиот шампион Вардар. Иако средниот бек дојде како големо засилување и потпиша договор на две години, многу веројатно нема да...

Мачковшек заминува од Веспрем, следна дестинација Рајн Некар?

Словенечкиот репрезентативен лев бек Борут Мачковшек, многу веројатно нема да го продолжи договорот со унгарскиот Веспрем и ќе се врати во Бундес лигата. Мачковшек сезонава не добива голема минутажа, бидејќи Дејвис ги форсира Борозан и...

Вујо остана без планираниот десен бек: Најдобриот стрелец во Данска не доаѓа во Загреб

Хрватскиот шампион Загреб многу веројатно сезонава нема да игра во осминафиналето на Лигата на шампионите, па веќе почна со реконструкцијата на тимот. Досега се познати две засилувања. Станува збор за десното крило на Горење...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ