ВЕСТИ

Прва машка лига, Група 2: Дербито се игра во Кисела Вода

Екипите на КЛ 7 и Аеродром денеска ќе ги одмерат силите во салата „Круме Кепески“ во Кисела Вода каде што се очекува да има неизвесност и детали да одлучуваат кој состав ќе дојде до...

Илиев броеше до 19, Радовиш го испрати Металург 2 со полна мрежа

Ракометарите на Радовиш продолжуваат со добрите игри на почетокот на сезоната и во 5.коло остварија нова победа против Металург 2 на домашен терен со 49:34. Домаќинот уште во првиот дел го навести победникот на натпреварот....

Кадети: Очекувани победи на сите фаворити

По стартот на пионерските лиги во машка и женска конкуренција, минатиот викенд започна и кадетскиот шампионат во машка конкуренција. Екипите се распоредени во четири групи, а во првото коло фаворитите забележаа убедливи победи изразени со...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува кај Загреб на Вујо

Ракометарите на Еурофарм Работник после победата над Веспрем одат на тешко гостување, а тоа ќе биде во Загреб каде што новиот тренер Веселин Вујовиќ посакува победа. Ќе биде тешко да се игра против екипа...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Работник на нов предизвик, гостува кај Загреб на Вујо

Ракометарите на Еурофарм Работник после победата над Веспрем одат на тешко гостување, а тоа ќе биде во Загреб каде што новиот тренер Веселин Вујовиќ посакува победа. Ќе биде тешко да се игра против екипа...

Поранешна ракометарка призна: Лезбејка сум, ама сакам и мажи!

Некогашната ракометарка на Наиса, Јагодина, Зајечар, Раднички и Медицинар, како и на турскиот Трабзон и данските Копенхаген и Шлагелсе - Сузана Чубела, во моментов е активна во ријалити шоуто во Србија, Задруга. Српската репрезентативка, која...

Од билтенот на РФМ: Пет црвени картони – пет меча суспензија

Тимот на Македонија Ѓорче Петров го совлада убедливо составот на Риниа со 38-29 и ја забележа третата победа во серија во групата 1 од Првата лига. Во финишот на овој меч, иако се знаеше дека...

Џонов: Не сум опседнат со повик во националниот тим

Иван Џонов е уште еден член на Пролет, кој важи за едно од откритијата во досегашниот дел од Суперлигата. До лани тој настапуваше како лево крило, но сезонава по заминувањето на Манасков доби шанса...

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ